Serviciul oferit de pariuri-online.ro are drept scop informarea publicului care doreste sa participe la pariuri sportive
Meniu principal: Home | De ce pariuri online? | Dechidere cont | Agentii recomandate | Cardul Visa Electron | Linkuri
Live info: Clasamente | Live scores | Cote comparate | Trend cote
Info: Tips&tricks | Analiza meci | Management bani | Handicap | Handicap asiatic | Betting exchange | Pariuri sigure | Dictionar

vgabriel

Premii de 300 Euro de la bwin, acum din toate sporturile!

Moderator: pariuri-online.ro

vgabriel

Mesajde vgabriel » Sâm Mai 03, 2008 12:09 pm

meci:cfr cluj-gloria bistrita
pont:x pauza
cota:3.40
casa:bwin
data:03-05.2008

argumentare:in aceasta zii am ales un meci din liga 1 si anume meciul dintre cfr si bistrita.acest meci este unul capital pentru clujeni care au nevoie neaparata de victoriie si un rezultat favorabil in stefan cel mare pt dinamo pt a mai spera la titlu pe cand bistrita mai are nevoie de un punct pt a scapa definitiv de emotiile retrogradarii.am ales acest pronostic stiind ca cei din bistrita vor incerca sa se apare si vor inchide jocul si nu cred ca se va marca pana la pauza.clujul vine dupa o serie de 4 victorii si 2 remize ce i-au costat mult pe clujeni iar bistritenii vin dupa o victorie o remiza si 4 infrangerii ce se puteau dovenii dezastruase pt bistriteni si ai puteau costa locul in liga 1.pt acum cele doua echipe s-au mai intalnit de 5 ori clujul conducand cu 2-1 2 meciuri terminandu-se la egalitate. sa fie cu noroc si multa bafta celor ce vor alece aceasta partida.

0-0HT +24
vgabriel

Mesajde vgabriel » Sâm Mai 03, 2008 12:12 pm

Meci:Piacenza vs. Albinoleffe
Pont:2pauza 2 final
Cota:2.50
Casa de pariuri:Bwin
data:03.05.2008
Argumentatie:

Inca 5 etape pana la finalul ligii secunde din Serie B si lupta la varf este foarte apriga.4 echipe s-au desprins de pluton si se lupta pentru cele 3 locuri ce aduc promovarea in Serie A.Chievo pare sa aiba un usor avans, dar intre celelalte 3 distanta este de doar doua puncte.
Albinoleffe ocupa in acest moment locul 2 si are azi un meci destul de usor contra unei echipe linistite, aflata la 11 puncte de locurile de play-off.Albinoleffe are nevoie de toate cele 3 puncte pentru a ramane in carti pentru promovare, asta si pentru ca Lecce, echipa de pe locul 3 are un meci lejer acasa cu Mantova si probabil se va impune.Bologna, echipa de pe 4 , joaca acasa cu Vicenza si are mari sanse sa castige.Asadar, oaspetii de azi pot ajunge dintr-un foc pe locul 4 si au meci direct etapa viitoare cu Lecce.Punctele puse in joc in meciul cu Piacenza sunt astfel foarte importante si cred ca Albinoleffe le va obtine destul de usor.
Piacenza ocupa locul 15 la 11 puncte de zona periculoasa a clasamentului si numai are niciun obiectiv in acest moment.Gazdele au doua meciuri destul de usoare in urmatoarele doua etape cu Trietina in deplasare si acasa cu Grosseto, doua echipe salvate si ele de la retrogradare.Pentru Piacenza, daca pierde nu este o tragedie si tocmai din acest motiv casele de pariuri au inceput sa scada usor-usor cota oaspetilor la victorie.Probabil ca daca meciul se juca la Albinoleffe, gazdele nu ar fi avut o cota mai mare de 1.15 la victorie, dar cum se joaca la Piacenza, cota este tocmai buna.
Merg pe mana oaspetilor care cred ca se vor impune destul de usor.
Sa fie cu noroc!

0-2/1-3 +15
vgabriel

Mesajde vgabriel » Dum Mai 04, 2008 1:54 pm

meci:fernando gonzales-simone bolelli
pont:cine va castiga setul 1?(simone bolelli)
cota:2.26
04.05.2008

argumentare:pt astazi am ales un meci de tenis si anume finala turneului de la munich si anume meciul dintre fernado gonzales favoritul acestui meci si simone bolelli care a reusit sa-l elimine in semifinale in 3 seturi pe favoritul nr 1 mathio.am ales acest pronostic deoarece daca va uitati la 2 statistica veti vedea ca gonzales se incalzeste ceva mai greu si in general revine de la 1-0 pt adversar.cei doi s-au mai intalnit o singura data si atunci s-a impus gonzales dupa 3 seturi maraton toate decise la taibrek.gonzeles este in acest moment nr 15 mondial iar bolelli numarul 58 mondial.in acest meci dupa mine bolelli va avea un cuvant greu de spus mai ales daca meciul o se se duca in decisiv deoarece este un jucator de anduranta iar gonzales vine dupa 2 lunii de pauza si o saptamana deloc usoara in acest turneu.sa fie cu noroc si sper ca bolelli sa se impuna cel putin in primul set

-10
vgabriel

Mesajde vgabriel » Dum Mai 04, 2008 2:00 pm

Dinamo vs Steaua
Pont : X pauza
Casa Bwin
Cota : 2.10
data:04.05.2008

Rezultatul este oarecum previzibil din punctul meu de vedere. Daca meciul de incheie la egalitate, nimeni nu va fi foarte suparat. Suporterii dinamovisti nu trebuie sa suporte umilinta de a-i vedea campioni pe stelisti chiar la ei acasa, iar Steaua nu va trai drama de a pierde acest campionat tocmai in Stefan cel Mare.
Sunt convins ca nici jucatorii celor doua echipe nu se vor omora cu firea ...tocmai pentru a nu crea nebunie in tribune sau in afara stadionului. Nici conducatorii de club nu ar fi cine stie ce dezamagiti dupa un egal ...si declaratiile ar veni de la sine.
Singura echipa ce va plange dupa acest meci va fi CFR Cluj ...dar pana si ardelenii cred ca se asteapta in sinea lor la ceva aranjat intre doua echipe din Bucuresti. In fond si la urma urmei ...nu se poate ca a doua echipa din Romania care ar putea merge in Liga Campionilor sa nu fie Dinamo.

1-0H -10
vgabriel

Mesajde vgabriel » Lun Mai 05, 2008 12:10 pm

meci:dinamo barnaul-SKA-Energiya
pont:2
cota:2.30
data:05.05.2008
argumentare:pt astazi am ales un meci din rusia divizia 1 in care se intalneste echipe de pe locul 21 cu 3 puncte din 7 partide dinamo si echipe aflata pe locul 13 cu 11 puncte SKA-Energiya.cele doua echipe nu s-au mai intalnit pana acum.dinamo barnaul vine dupa 5 infrangeri si o victorie si este clar ca nu sunt intr-o forma foarte buna iar ska vine dupa 3 victorii 2 remize si o infrangeri si clar este intr-o forma mult mai buna decat adversarii din aceasta zii.eu cred ca SKA-Energiya vor avea un meci usor si se vor impune fara probleme dupa parerea mea cu 2 sau 3 zero fara probelme.desi este prea devreme sa ne pronuntam dar cred dinamo barnaul se vor chinuii in subsolul clasamentuli pt supravietuira in acesta divizie.sa fie cu noroc si multa bafta celor ce vor miza pe aceasta partida

2-2 -10
vgabriel

Mesajde vgabriel » Lun Mai 05, 2008 12:20 pm

meci:Newcastle United-chelsea
pont:drogba inscrie
cota:2.33
casa:'bwin
data:05.05.2008

Chelsea este inca in carti pentru toate obiectivele pe care le mai are si
spera la o minune in Premier League care sa le aduca o clasare superioara fata de rivalii de la Manchester United, echipa pe care o vor intalni si in finala Ligii Campionilor. Acestea sunt cele mai bune doua cluburi din campionatul englez, nu mai incape discutie, in acest sezon si e o placere sa urmaresti duelul de la distanta dintre ele.
Chelsea are insa un meci greu la Newcastle, care e o echipa dificila in ultima vreme. Cu toate astea, nu mai are de ce sa fie prea determinata azi pentru ca pentru ei campionatul sa terminat. Nu mai au cum sa prinda un loc de Cupa Uefa si nici nu mai au cum sa retrogradeze, dar se stie ca echipele engleze si cele nemtesti sunt genul care joaca pana la capat, si anume pana in ultimul minut, al ultimei etape. Asa e posibil sa fie si cu Chelsea, adica sa vrea ei sa fie cei care le aduc titlul lui Manchester. Oricum nu cred ca Chlesea se va lasa cu una cu doua si va trage cu dintii ca sa castige. Mana lui Murinho se vede inca la londonezi care sunt extrem de ordonati. Acest lucru a iesit in evidenta in meciul de saptamana trecuta cu Liverpool din semifinalele Ligii Championilor. In tur Chelsea a batut cu un 2-1 chinuit acasa.

-10
vgabriel

Mesajde vgabriel » Mar Mai 06, 2008 1:05 pm

Master Series - Roma
Partida: Federer vs Canas
Pont: 3 seturi
Cota: 3.35
Casa de pariuri: Bwin
data:06.05.2008

Al doilea Masters pe zgura al sezonului propune o intalnire foarte interesanta, intre doi jucatori care se cunosc foarte bine. Federer vine la Roma dupa o pauza de o saptamana – in care a “digerat” infrangerea cu 7-5, 7-5 de la Monte Carlo din finala cu Nadal, si sunt convins ca va face totul pentru a-si lua revansa in fata spaniolului ...chiar duminica. Cred ca elvetianul nu se va adapta chiar atat de repede la zgura din capitala Italiei, si va avea ceva de furca cu acest argentinian nabadaios, care pur si simplu i-a dat pace in 2007.
Canas ocupa locul 30 in clasamentul ATP, si a jucat deja aici un prim tur impotriva unui necunoscut. Canas il conduce surprinzator pe Federer cu 3-2 la intalnirile directe, si va incerca sa-l invinga si astazi. Va fi destul de greu pentru el, pentru ca elvetianul ii cunoaste deja loviturile ...si stie cum sa-l invinga.
Mizez pe relaxarea de care da dovada elvetianul in general...care intervine oarecum indiferent de momentul jocului ...si care poate duce la pierderea a cel putin un set pentru el. Asadar 2-1 pentru Federer.

2-0 -10
vgabriel

Mesajde vgabriel » Mar Mai 06, 2008 1:07 pm

partida:FC Lustenau - FC Kärnten
Pont:1
Cota:2.15
Casa:Bwin
data.06.05.2008

Pentru astazi am ales un meci din liga a 2-a din Austria, o liga cu 12 echipe.Gazdele de la FC Lustenau se afla pe locul 4 in clasament cu 49 de puncte in 30 meciuri disputate,la egalitate cu echipa de pe locul 3 Gratkorn,fiind despartite de golaveraj.In cele 15 meciuri disputate acasa,gazdele au 10 victorii 3 egaluri si 2 infrangeri,avand un parcurs constant si relativ bun.De cealalta parte,oaspetii de la Karnten se afla pe penultimul loc in clasament,cu doar 31 de puncte stranse in 30 de partide,doar lanterna rosie,Bad Ausse fiind mai slaba in acest sezon,reusind doar 19 puncte.Asadar,o confruntare intre locurile 4 si 11,o confruntare ce se anunta a fii spectaculoasa,in care echipele vor da ce au mai bun.Merg pe mana gazdelor,deoarece atat dupa statistica cat si dupa jocul practicat este echipa mai inchegata cu o viziune asupra jocului superioara fata de adversarii din aceasta seara
Bafta!!!

0-2 -10
vgabriel

Mesajde vgabriel » Mie Mai 07, 2008 7:57 pm

meci:fc nurnberg-msv duisburg
pont:2
cota:4.2
data:07.05.2008

in seara aceasta meciul suferintei in Bundesliga, cu doua etape inainte de finalul campionatului,se intalnesc ocupantele locurilor 17,respectiv 16,oaspetii.Un meci care se va juca pe viata si pe moarte,fiind ultima sansa de a mai spera la ramanerea in primul esalon.Distanta dintre cele 2 este de doar un punct(28 pct.gazdele,29 oaspetii),iar prima in fata lor este Arminia Bielefeld(32 pct.)care au un meci extrem de greu acasa la campiona Bayern.Dupa victoria din ultima etepa in fata celor de la Bayer Leverkusen,oaspetii au un moral bun si ar putea sa obtina un rezultat bun in aceasta seara.Ultimele 3 deplasari ale celor din Duisburg sunt :1-1 la Bochum,1-0 la HSV,2-1 la Werder!

2-0 -10
vgabriel

Mesajde vgabriel » Vin Mai 09, 2008 8:07 pm

meci:brussel-zulte
pont:1 pauza 1 final
cota:5.25
data.09.05.2008

pt astazi am ales un meci interesant din belgia.desi cine se uita pe clasament cosidera ca a fost un pont pus la hazard statisticile si multe site-uri de predictii dau ca favoriti certi pe brussel.acestia ocupa ultima pozitie in belgia si au sanse mici de salvare iar zulte ocupa pozitia a 10.cele doua echipe s-au mai intalnit pana acum de 7 ori brussel conducand cu 4-1 la intrecerile directe 2 partide terminandu-se la egalitate.brussel vine dupa 3 remize si 3 infrangerii dar cred ca astazi vor optine insfarstit o victorie asteptata de ceva vreme.zulte vine dupa o victorie 2 remize si o infrangere.in opinia mea o sa fie un meci cu 3 sau 4 goluri brussel castigand cu 2-1 sau 3-1sa fie cu noroc si multa bafta celor ce se vor incumeta sa joace acest pronosti.

1-2 -10
vgabriel

Mesajde vgabriel » Vin Mai 09, 2008 8:12 pm

partida:Novak Djokovic (SRB) - Nicolas Almagro (ESP)
pont: 2
cota:2.58
data:09.05.2008

Ca majoritatea posturilor de astazi am ales ca si al meu sa se bazeze pe un meci de tenis un meci ce se desfasoara in cadrul turneului de la Roma.Se intalnesc numarul 3 mondial cu numarul 21.In cele 2 meciuri disputate pana acum la acest turneu Novak a reusit sa se impuna in fata lui Darcis Steve cu 2-0 si cu 2-1 in fata mult mai titratului Igor Andreev.De cealalta parte spaniolul Nicolas Almagro a reusit sa invinga pe Fabio Cipolla si pe David Nalbandian ambele partide terminandu`se cu scorul de 2-0 in favoarea lui.Cei 2 jucatori s`au mai intalnit o singura data tot in Italia pe data de 27.08.2004 Nicolas Almagro reusind sa`si adjudece victoria in 2 seturi 6-4;6-2.Sper sa vedem un meci spectaculos in care spaniolul va realiza o surpriza placuta si forma buna din ultima perioada sa se observe si in acest meci

-10
vgabriel

Înapoi la mai