Serviciul oferit de pariuri-online.ro are drept scop informarea publicului care doreste sa participe la pariuri sportive
Meniu principal: Home | De ce pariuri online? | Dechidere cont | Agentii recomandate | Cardul Visa Electron | Linkuri
Live info: Clasamente | Live scores | Cote comparate | Trend cote
Info: Tips&tricks | Analiza meci | Management bani | Handicap | Handicap asiatic | Betting exchange | Pariuri sigure | Dictionar

Finala NBA 2010-2011

Discutii despre pariuri din alte sporturi

Moderator: pariuri-online.ro

Finala NBA 2010-2011

Mesajde Julien25 » Mie Iun 01, 2011 12:59 am

Imagine

In aceasta dimineata cu incepere de la ora 04:00 in Romania, Miami Heat si Dallas Mavericks se vor confrunta in primul meci din finala NBA. Meciul va fi transmis in direct de Dolce Sport, aviz pentru pasionati si insomniaci.
Pariul meu pentru acest meci este victorie Miami Heat, incluzand eventualele prelungiri, dat fiind faptul ca meciul se va juca in Miami iar Heat a lasat o impresie mult mai buna de joc pana in acest moment. @1,50 este cota pe victoria celor de la Heat la Bwin.
Julien25

Re: Finala NBA 2010-2011

Mesajde galisandru » Mie Iun 01, 2011 2:31 pm

Prima partida din American Airlines Arena a fost una de mare angajament, multa pasiune starnita in ambele tabere si o atmosfera incendiara in tribune. Miami Heat a castigat destul de categoric, la 8 puncte diferenta, scor 92-84, pe sferturi 16-17, 27-27, 22-17, 27-23. Cheia jocului a fost, dupa cum afirmau si cei doi antrenori, Erik Spoelstra si Rick Carlisle, recuperarile ofensive. Ori aici au stralucit cei doi mari jucatori de la Miami, care domina la acest capitol - Chris Bosh si Dwayne Wade, cu 5 si respectiv 3 recuperari. In total au fost 16 recuperari pe faza ofensiva pentru Miami, si doar 6 pentru Dallas. Aici a fost redusa la 0 marea vedeta a texanilor, Dirk Nowitzki, care a mai pierdut un titlu NBA contra lui Heat, in 2006. Neamtul a fost cel mai bun marcator al meciului, cu 27 de puncte, dar a fost totusi insuficient pentru Mavericks. A fost prima victorie pentru Miami contra lui Dallas, dupa o serie neagra de 10 infrangeri la rand. Dar tripleta magica a trupei din Florida si-a facut datoria cand era mai mare nevoie si deja au luat o optiune serioasa pentru cucerirea titlului. Cota pentru victoria finala pentru Miami a scazut in acest moment la 1.31 la agentia Bwin.com, si cred ca este o cota extrem de realizabila, pentru ca Miami mai are nevoie de 3 victorii in urmatoarele 6 partide, cate 3 pe terenul fiecareia.
galisandru

Înapoi la Alte sporturi