Serviciul oferit de pariuri-online.ro are drept scop informarea publicului care doreste sa participe la pariuri sportive
Meniu principal: Home | De ce pariuri online? | Dechidere cont | Agentii recomandate | Cardul Visa Electron | Linkuri
Live info: Clasamente | Live scores | Cote comparate | Trend cote
Info: Tips&tricks | Analiza meci | Management bani | Handicap | Handicap asiatic | Betting exchange | Pariuri sigure | Dictionar

Europa League - 16-imi

Pariuri din cupele europene inter-cluburi

Moderator: pariuri-online.ro

Europa League - 16-imi

Mesajde Valy70s » Dum Feb 15, 2015 6:10 pm

Prezentare:

Din nou avem ziua de joi plina de fotbal la nivel inalt pentru ca se reintoarce Europa League cu meciurile din 16-imi. Sunt multe echipe de valoare in aceasta competitie intrucat in afara primelor doua clasate din faza grupelor avem si ocupantele locurilor 3 in Champions League. Si ma refer aici la Liverpool, Olympiakos, Zenit, Anderlecht, Roma, Ajax, Sporting si Athletico Bilbao. Din pacate Romania nu mai are nici o reprezentanta in primavara europeana deoarece Steaua si Astra Giurgiu au avut evolutii modeste in grupe si nu au terminat intre primele doua.
Toate meciurile se disputa in aceeasi zi, fiind grupate cate 8 de la ora 20:00 si respectiv 22:05.
Nu avem mari favorite si ne asteapta meciuri extrem de echilibrate. Am putea spune ca Liverpool este favorita in duelul cu Besiktas, dar cu turcii nimic nu e sigur. Plus ca meciul decisiv se joaca la Istanbul, acolo unde atmosfera va fi infernala. Villareal este de asemenea considerata favorita in dubla cu Salzburg, dar nu trebuie sa uitam ca austriecii au fost revelatia din Europa League in sezonul trecut.
Cele mai atractive dueluri sunt Roma - Feyenoord, PSV Eindhoven - Zenit St Petersburg, Wolfsburg - Sporting Lisabona, Celtic Glasgow - Inter Milano si Tottenham - Fiorentina. Acesta din urma ar putea fi un duel intre romanii Vlad Chiriches si Ciprian Tatarusanu. Daca portarul Fiorentinei este titular de drept , fundasul lui Tottenham nu prea este in vederile lui Pochetino. Totusi Chiriches ar putea fi titular intrucat Tottenham obisnuieste sa isi odihneasca titularii de drept in cupele europene.

Programul meciurilor:

19.02. 20:00 Aalborg -Club Brugge
19.02. 20:00 AS Roma -Feyenoord
19.02. 20:00 Dnepro -Olympiakos
19.02. 20:00 PSV Eindhoven -Zenit Petersburg
19.02. 20:00 Torino -Athletico Bilbao
19.02. 20:00 Trabzonspor -Napoli
19.02. 20:00 Wolfsburg -Sporting Lisabona
19.02. 20:00 Young Boys Berna -Everton

19.02. 22:05 Ajax Amsterdam -Legia Varsovia
19.02. 22:05 Anderlecht Bruxelles -Dinamo Moscova
19.02. 22:05 Celtic Glasgow -Inter Milano
19.02. 22:05 Guingamp -Dinamo Kiev
19.02. 22:05 Liverpool -Besiktas Istanbul
19.02. 22:05 FC Sevilla -Borussia Moenchengladbach
19.02. 22:05 Tottenham -Fiorentina
19.02. 22:05 Villarreal -Salzburg
Valy70s

Re: Europa League - 16-imi

Mesajde Valy70s » Mie Feb 18, 2015 9:03 pm

Liverpool - Besiktas

Pronostic 1, cota 1,55 Sportingbet

Pe Anfield Road se joaca una dintre cele mai interesante partide din aceasta faza a Europa League. Liverpool, locul 7 in Premier League, primeste vizita lui Besiktas Istanbul, liderul din Turcia. Cele doua echipe s-au mai intalnit doar in 2007, in dubla mansa, in grupele Champions League. Turcii au castigat atunci cu 2-1 la Istanbul insa pe Anfield Road a fost 8-o pentru cormorani. Iar printre marcatori s-a numarat si Steven Gerrard, singurul care mai face parte din lot si la meciul din aceasta seara.
Liverpool este in vadita crestere de forma dupa un tur de campionat in care s-a scufundat in anonimat. Sa nu uitam ca trupa lui Brandon Rodgers vine de pe locul 3 in grupele Champions League, fiind depasita in clasament de Real Madrid dar si de FC Basel. Acum Liverpool vine din postura de echipa neinvinsa in anul 2015, perioada in care a bifat 8 victorii si 4 rezultate de egalitate. Absentii certi din tabara gazdelor sunt Jon Flanagan - accidentat si Markovic - suspendat. Mai sunt incomplet refacuri Gerard, Jones, Lucas Leiva si Sterling dar este foarte probabil ca Gerrard si Sterling sa joace chiar daca nu din primul minut.
Besiktas se descurca momentan mai bine decat Galatasaray si Fenerbahce in campionatul intern, fata de care are unul si respectiv doua puncte avans. Totusi echipa turca a dat semne de slabiciune in Cupa Turciei, fiind invinsa de Kayserispor. Vedeta echipei este Demba Ba, fost jucator in Premier League, la Chelsea. Sunt accidentati Koybasi, Zengin si Milosevic, toti 3 fiind jucatori importanti.
Liverpool este echipa mai puternica si va face totul pentru a invinge in aceasta prima mansa, constienta ca ii va fi foarte greu la Istanbul, acolo unde publicul este extrem de vulcanic.
Echipele probabile:
Liverpool: Mignolet - Can, Skrtel, Sakho - Ibe, Henderson, Gerrard, Moreno - Coutinho, Sturridge, Lallana
Besiktas: Gonen - Kurtulus, Franco, Gulum, Motta - Hutchinson, Kavlak - Tore, Sosa, Sahan - Demba Ba
Valy70s

Mesajde tibisi » Joi Feb 19, 2015 12:39 am

AS ROMA vs FEYENOORD 19.02.2015 ORA 20.00
Se redeschide sezonul si in Europa League cu etapa sisprezecimilor. Una din cele mai interesante va avea loc pe Stadio Olimpico acolo unde italienii de la AS Roma primesc replica olandezilor de la Feyenoord. Formatia italiana a evoluat foarte slab pe teren propriu etapa trecuta in campionat cand nu au putut invinge ultima clasata Parma care adunase doar 8 puncte pana atunci si care incasase cel putin un gol in fiecare meci sustinut in deplasare. Parca ceva anunta acest 0-0 deoarece evoluasera modest in ultimele 5 meciuri. Au trecut cu 2-1 doar de o alta echipa din subsolul clasamentului Cagliari si a incheiat alte 3 meciuri la egalitate cu Palermo si Fiorentina in deplasare si cu Empoli pe Stadio Olimpico. De remarcat este ca au incasat gol si au punct in toate aceste intalniri. Este posibil si in aceasta seara sa se intample acest fapt. In atac vor incepe cu tridentul ofensiv care este puternic format din Gervinho, Totti si Ljajic. Nu sunt trecuti pe lista UEFA mai multi jucatori Federico Balzaretti, Kevin Strootman, Leandro Castan, Victor Ibarbo si Juan Iturbe. Feyenoord Rotterdam in campionatul olandez ocupa locul 3 avand 41 de puncte. Este aproape imposibil sa o mai ajunga pe Ajax care are un avans de 8 puncte si au ca obiectiv locul 3 care i-ar duce in preliminariile Ligii Campionilor insa lupta este acerba mai multe formatii fiind foarte aproape de Feyenoord. Si ei alterneaza victoriile cu infrangerile in ultima perioada astfel ca s-ar putea sa dea gol dar le va fi greu sa scoata chiar si o remiza. Asa s-a intamplat si in 3 din precedentele 4 intalniri. Au pierdut in deplasare cu 1-3 la Heerenven si au depasit cu 2-1 pe propriul teren pe Den Haag si Cambuur.
Pronostic: Ambele echipe marcheaza @ Cota: 1.57 @ Bet365
tibisi

Mesajde tibisi » Joi Feb 19, 2015 2:36 am

LIVERPOOL vs TRABZONSPOR 19.02.2015 ORA 22.05
Pe Anfield Road englezii de la Liverpool vor primi replica formatiei turce Besiktas Istanbul. Ambrele echipe sunt in forma chiar daca in penultimul joc cei de la Besiktas au pierdut in Cupa Turciei in fata lui Kaysereispor. Poate au tratat meciul cu o mai mare lejeritate nu cum le trateaza pe cele din campionat unde sunt acum lideri. Au acumulat 47 de puncte avand un punct mai mult decat Fenerbahce si 2 mai mult decat Galatasaray. Este o echipa ofensiva asemanatoare cu Liverpool si atunci se pot gasi destule brese in aparare si incaseaza des gol. Liverpool se afla pe locul 7 avand obtinute 42 de puncte. Lupta sa termine la finalul editiei de Premier League pe un loc de cupa europeana avand sanse chiar si la unul de Liga Campionilor. Ne asteapta un meci deschis cred in care se pot inscrie cel putin 3 goluri. Pe teren propriu in campionat Liverpool are o medie de 2,5 goluri inscrise per meci. Au incheiat in acest fel 4 din ultimele 5 intalniri. Au remizat 2-2 cu Arsenal si Leicester intre aceste jocuri fiind victoria cu 4-1 obtinuta in fata lui Swansea. In ultimul joc disputat pe Anfield Road au invins cu 3-2 pe Tottenham. Lipsesc cu certitudine Jon Flanagan care este accidentat si Lazar Markovic care este suspendat. Sunt semne de intrebare asupra folosirii lui Steven Gerrard, Bradley Jones, Lucas Leiva si Raheem Sterling. In campionatul turc Besiktas are in deplasare o medie de 2,3 goluri si a terminat in acest mod 3 din precedentele 5 intalniri. Au castigat de fiecare data cu 2-1 impotriva lui Karabukspor, Konyaspor si Rizespor. Nu vor putea juca pentru Besiktas fiind accidentati Ismail Koybasi, Tilga Zengin si Alexander Milosevic.
Pronostic: Peste 2,5 goluri @ Cota: 1.80 @ Bet365
tibisi

Mesajde Valy70s » Joi Feb 19, 2015 8:07 am

Tottenham - Fiorentina

Pronostic 1, cota 2.10 Sportingbet

Tottenham vs. Fiorentina este singurul duel din Europa League intre 2 jucatori romani: Vlad Chiriches si Ciprian tatarusanu. Din pacate pentru noi Chiriches nu va fi titular nici in aceasta seara intrucat Tottenham nu are jucatori suspendati sau accidentati, iar intre preferintele lui Pochetino pe postul de fundas central nu se afla intre primii 4. In schimb Tatarusanu a deveni titular incontestabil in poarta Fiorentinei indiferent daca e meci de Serie A sau de Europa League.
Casele de pariuri dau o cota de 2,10 pentru victoria gazdelor, putin cam mare in opinia mea. Pentru ca Tottenham chiar traverseaza o perioada foarte buna, este pe locul 6 in campionat si a invins pe Arsenal in ultimul meci jucat pe White Hart Lane. Este drept ca a si pierdut in ultima etapa la Liverpool, dar campionatul Angliei esteunul foarte puternic, cu multe echipe de calitate. Si Fiorentina este printre fruntase in Serie A, locul 4 si neinvinsa in 2015, insa nivelul campionatului italian este in vizibila scadere si cu mult sub cel din Premier League. Doar ca sa facem o comparatie, Anglia le are pe Chelsea, Arsenal si Manchester City in Champions League, Italia doar pe Juventus.
La gazde nu sunt jucatori indisponibili, astfel ca vom vedea la lucru cel mai bun 11 din care nu lipsesc Eriksen, Hugo Lloris, Bentaleb, Dembele, Lamela sau Kane. Fiorentina vine de asemenea cu "artileria grea: Mario Gomez, Pizzaro, Fernandez sau Borja Valero sunt titulari. Sunt insa si cateva absente de marca, Rosi, Lupatelli, Bernardeschi, Gillardino si Diamanti, absente ce pot cantari in economia partidei, mai ales pe final de meci atunci cand Fiorentina va trebui sa faca schimbari dar nu are o banca de rezerve solida.
Echipele probabile:
Tottenham: Lloris - Walker, Fazio, Vertonghen, Davies - Bentaleb, Mason - Lamela, Dembele, Eriksen - Kane
Fiorentina: Tatarusanu - Richards, Savic, Rodriguez, Pasqual - Fernandez, Pizzarro, Valero - Joaquin, Gomez, Salah
Valy70s

Mesajde tibisi » Mie Feb 25, 2015 10:53 pm

FEYENOORD vs AS ROMA 26.02.2015 ORA 22.05
La Rotterdam pe De Kuip are loc intalnirea retur din saisprezecimile Europa League dintre Feyenoord si AS Roma. Meciul tur s-a terminat la egalitate 1-1. Jocul nu a fost unul spectaculos echipele suferind la capitolul constructie la mijlocul terenului. Italienii au deschis scorul prin Gervinho dar au fost egalati dupa pauza prin golul marcat de Kazim-Richards. Golul inscris in deplasare de olandezi ii fac acum pe acestia favoriti la calificare. AS Roma va trebui sa riste mai mult si obligatoriu sa marcheze. Feyenoord este foarte redutabila pe teren propriu si ar putea sa speculeze orice bresa din defensiva italienilor care a demonstrat slabiciuni in ultimele meciuri. In ultimele 4 din cele 5 intalniri disputate in campionat romanii su incasat gol. In deplasare au incheiat 1-1 cu Fiorentina si au castigat la Cagliari cu 2-1 iar pe propriul stadion au remizat 1-1 cu Empoli. Acelasi scor de 1-1 s-a inregistrat si in precedenta etapa la Verona. Se deplaseaza la Rotterdam fara Leandro Caston, Victor Ibarbo si Juan Iturbe dar si fara Kevin Strootman si Federico Balzaretti care nu sunt trecuti pe lista UEFA. Mizez ca se va marca in fiecare poarta si pentru ca Feyenoord a marcat si a incasat gol in 4 din precedentele 5 intalniri jucate in Eredivisie. Au pierdut cu 1-3 in deplasare la Heerenven si au depasit cu 2-1 in propriul fief pe Den Haag si Cambuur si runda trecuta cu 3-2 pe concitadina din oras Excelsior. Managerul Fred Rutten nu va putea conta pe aportul lui Luke Wilkshire si Lex Immers care sunt suspendati. Sven van Beek este incert la fel cum este si Maicon de la oaspeti.
Pronostic: Ambele echipe marcheaza @ Cota: 1.73 @ Bet365
tibisi

Mesajde tibisi » Joi Feb 26, 2015 12:05 am

INTER MILANO vs CELTIC GLASGOW 26.02.2015 ORA 20.00
Stadio Giuseppe Meazza gazduieste meciul retur din saisprezecimile Europa League dintre Inter Milano si Celtic Glasgow. Meciul tur a fost unul deosebit de spectaculos incheiat la egalitate 3-3. Milanezii au inscris in primul sfert de ora prin Shaqiei si Palacio. Scotienii au inscris rapid prin Armstrong pentru ca doar dupa 2 minute Campagnaro sa inscrie in propria poarta. In minutul 26 deja se inscrisesera 4 goluri. In ultimul minut al primei reprize Palacio aducea din nou Interul in avantaj. Guidetti in ultimul minut al prelungirilor din final stabilea scorul final. Meciul se anunta unul deosebit de interesant si cred ca overul va fi din nou posibil. Echipa lui Roberto Mancini este intr-o revenire de forma si au intrat din nou in carti pentru a putea ocupa la finalul sezonului un loc de cupa europeana. Au castigat toate precedentele 3 runde din campionat. Au dispus acasa cu 3-0 de Palermo, cu 4-1 in deplasare de Atalanta si la Cagliari cu 2-1. Celtic Glasgow in campionatul scotian duce o lupta acerba pentru tilul cu Aberdeen. Sunt in pole-position avand 3 puncte mai mult dar si un meci mai putin disputat. Sunt in forma deosebita si ei castigand toate intalnirile din campionat in 2015. Ultimele 3 victorii le-au obtinut in over. In deplasare au invins cu 3-0 pe Partick si cu 2-1 pe St.Johnstone iar runda trecuta au dispus clar cu 4-0 pe teren propriu de Hamilton. Pentru Inter Milano nu vor evolua Jonathan, Nagatomo si Handanovic care sunt accidentati iar Podolski si Brozovic nu sunt trecuti pe lista UEFA. Pentru scotieni nu vor evolua Mulgrew si Lustig care sunt accidentati iar Denayer este incert.
Pronostic: Peste 2,5 goluri @ Cota: 1.80 @ Bet365
tibisi

Mesajde Valy70s » Joi Feb 26, 2015 8:04 am

Zenit St Petersburg - PSV Eindhoven

Peste 2,5 goluri, cota 1.95 Sportingbet

Zenit St Petersburg este cu un picior in optimile Europa League dupa victoria din tur de la Eindhoven. Acum PSV are nevoie de victorie in Rusia, lucru extrem de greu de obtinut tinand cont ca Zenit este neinvinsa pe teren propriu in aceasta editie a cupelor europene. Si totusi calificarea nu este inca jucata. Este drept ca Zenit este pe primul loc in Rusia, insa singurul meci oficial din 20125 a fost cel din tur din Olanda. De partea cealalta, PSV traverseaza o perioada foarte buna fiind pe primul loc in Eredivizie, la 6 puncte distanta de Ajax, principala contracandidata la titlu.
Asadar PSV nu are nimic de pierdut in aceasta seara si foarte probabil va juca mult mai ofensiv decat a facut-o in urma cu o saptamana. Un eventual gol primit nu o deranjeaza prea mult pentru ca tot de victorie are nevoie. Si daca la un 1-0 ar duce meciul in prelungiri, la 2-1 este deja calificata. Deci PSV chiar are interes ca meciul sa fie unul deschis.
Despre Zenit se stie ca este o echipa cu profil ofensiv, ce ii are in acest compartiment pe Danny, Rondon, Shatov si Hulk, jucatori de la care se asteapta multe goluri in aceasta seara. Andre Villas-Boas ii are accidentati pe Malafeev, Lombaerts si Fayzulin.
PSV va juca in sistem 433, cu Narsingh, Depay si De Yong in atac, sustinuti de o linie de mijloc formata din Wajnaldum, Maher si Guardado. Este clar ca olandezii vor juca pe cartea atacului, vor inscrie dar vor si primi goluri, defensiva fiind punctul lor nevralgic.
Echipele probabile:
Zenit: Lodygin – Criscito, Neto, Garay, Smolnikov – J. Garcia, A. Witsel - Hulk, Danny, Shatov – Rondon
PSV: Zoet – Willems, Isimat, Bruma, Brenet – Guardado, Maher, Wijnaldum – Depay, De Jong, Narsingh
Valy70s

Mesajde Valy70s » Joi Feb 26, 2015 2:15 pm

Sporting Lisabona - Wolfsburg

Peste 2,5 goluri, cota 1.70 Sportingbet

Sporting Lisabona a avut ghinion la tragerea la sorti a 16-imilor Europa League, intalnind una dintre cele mai in forma echipe din Germania. De altfel Wolfsburg a si castigat meciul tur cu 2-0, astfel ca lusitanii au nevoie de cel putin doua goluri pentru a trimite meciul in prelungiri , fara sa primeasca vreunul. In schimb, daca Wolfsburg marcheaza, Sportind va avea nevoie de 4 goluri marcate. Si la acest nivel este aproape imposibil de realizat aceasta performanta. Asadar, meciul este deschis oricarui rezultat, iar in acest caz un pariu ce pare sigur este "over 2,5 goluri".
Sporting este redutabila pe teren propriu si a marcat de fiecare data in acest sezon, exceptia fiind meciul din luna Septembrie cu Chelsea cand a pierdut cu 0-1. Echipa gazda are nevoie de mai mult de un gol, deci va trebui sa atace inca din startul partidei. Echipa de start ii cuprinde si pe Montero, Carillo, Martins sau Nani, astfel ca nu cred ca se pune problema ca gazdele sa nu inscrie, mai ales ca punctul forte al germanilor nu il constituie organizarea defensiva. In meciul de campionat cu Gil Vicente au fost odihniti Montero, Carillo si Suares. Toti 3 sunt anuntati titulari. Singura absenta este cea a atacantului algerian Slimani care este accidentat.
Wolfsburg arata extraordinar din punct de vedere ofensiv si este in mare masura calificata in optimi. Pentru a nu rata aceasta oportunitate trebuie sa inscrie un gol in aceasta seara. Si o poate face chiar din prima repriza, tinand cont de linia ofensiva ce este formata din Andre Schurrle, Caligiuri si De Bruyne care vor juca in spatele lui Bast Dost. In 2015 Wofsburg a marcat 4 goluri in poarta lui Manuel Neuer ( 4-1 cu Bayern Munchen ), 3 lui Hoffenheim, 5 lui Leverkusen ( primind in schimb 4 ), doua lui Sporting si doua Herthei Berlin. La ce forma traverseaza echipa cred ca germanii vor marca foarte repede. Iar din acel moment meciul se va deschide foarte mult intrucat Sporting nu va mai avea nimic de aparat. Asa ca un total de 3 goluri pare foarte usor de atins.
Echipele probabile:
Sporting Lisabona: Patricio - Soares, Oliveira, Figueiredo, Jefferson - Carvalho, A. Silva - Carillo, Martins, Nani - Montero
Wolfsburg: Benaglio - S. Jung, Naldo, Knoche, Rodriguez - Luiz Gustavo, Arnold - D. Caligiuri, de Bruyne, A. Schurrle - Bast Dost
Valy70s

Mesajde tibisi » Joi Mar 12, 2015 1:45 am

WOLFSBURG vs INTER MILANO 12.03.2015 ORA 20.00
In meciul tur din optimile Europa League se vor intalni Wolsburg si Inter Milano. Se anunta asadar un meci de gala pe Volkswagen Arena. Echipa germana a facut un sezon extraordinar pana acum. Ocupa locul 2 in Bundesliga pozitie pe care au terminat turul si au mentinut ritmul si in retur astfel ca nu mai poate sa le fie pusa in pericol pozitia la finalul campionatului. Bayern Munchen pare din alta galaxie ca dovada cum a reusit sa mature pe jos in aceasta seara si cu echipa lui Mircea Lucescu pe care a umilit-o cu 7-0. Meritul lui Wolfsburg este cum a reusit sa se mentina in spatele acestei super puteri. Au 9 puncte avans peste Moenchengladbach si clar ca vor participa in grupele Ligii Campionilor in sezonul viitor. In saisprezecimile Europa League au trecut fara probleme de Sporting Lisabona dupa 2-0 pe acest stadion si 0-0 in deplasare. Inter Milano ocupa locul 8 in Serie A. Au acumulat 36 de puncte. Sezonul este ca si compromis sansele de a prinde Europa si in sezonul viitor fiind foarte reduse. Cauta sa-l salveze prin aceasta prezenta in Europa League dar dupa parerea mea misiunea lor este aproape imposibila. Au trecut nu usor de Celtic Glasgow in saisprezecimi dupa 3-3 in Scotia si 1-0 pe teren propriu. Singurul semn de intrebare care se pune este daca Inter va putea sa marcheze mai ales ca nu au jucatori indisponibili. Daca vor marca pastreaza sanse pentru retur. Spun asta ca Wolfsburg a aratat ca defensiv mai scartaie in ultima perioada. Au pierdut runda trecuta la Augsburg cu 0-1 anterior castigand la Leverkusen cu 5-4, pe teren propriu cu 2-1 in fata lui Hertha Berlin si cu 5-3 in deplasare la Bremen. Indisponibil este Aaron Hunt pentru Wolfsburg.
Pronostic: Victorie Wolfsburg @ Cota: 1.70 @ Bet365
tibisi

Mesajde tibisi » Joi Mar 12, 2015 3:32 am

VILLAREAL vs SEVILLA 12.03.2015 ORA 22.05
Estadio El Madrigal gazduieste intalnirea soc din cadrul primului tur al Europa League care aduce fata in fata pe Villareal si Sevilla. Cele 2 colege din campionatul spaniol sunt despartite doar de un singur punct in Primera Division. Villareal ocupa locul 6 avand acumulate 48 de puncte in timp ce Sevilla se afla pe o pozitie mai sus avand obtinute 49 de puncte. Sunt 2 echipe care etaleaza un fotbal spectaculos, echipe care nu se inchid cu orice pret. Au jucatori de calitate de la mijloc in sus precum Cheryshev, Espinosa, Moreno sau aceasta noua stea Vietto care este si golgeterul lui Villareal din campionat cu 12 goluri. Despre Sevilla ce sa mai spunem atat timp cat este detinatoarea en titre a Europa League. Cu o linie de mijloc formata din Vidal, Banega si Reyes si cu Bacca in centrul liniei de atac este clar ca Sevilla este o forta. Astept un meci asadar in care ambele echipe vor marca. Villareal este in mare forma reusind 7 puncte in ultimele 3 intalniri. Au invins cu 1-0 pe teren propriu pe Eibar dupa care au plecat neinvinsi de pe Santiago Bernabeu in urma remizei 1-1. Etapa trecuta au facut spectacol pe acest stadion impotriva Celtei Vigo pe care au decimat-o cu 4-1. Sevilla a tinut in sah pe Atletico Madrid pe Sanchez Pizjuan cu care au facut scor alb iar etapa trecuta au invins cu 4-3 in deplasare pe La Coruna. In saisprezecimi Villareal a trecut cu 2 succese de Salzburg dar au luat gol de fiecare data. A fost 2-1 pe El Madrigal si 3-1 in deplasare. Sevilla a trecut tot cu 2 victorii de Moenchengladbach. Au invins acasa cu 1-0 si in deplasare cu 2-1.
Pronostic: Ambele echipe marcheaza @ Cota: 1.73 @ Bet365
tibisi

Înapoi la Cupe europene