Serviciul oferit de pariuri-online.ro are drept scop informarea publicului care doreste sa participe la pariuri sportive
Meniu principal: Home | De ce pariuri online? | Dechidere cont | Agentii recomandate | Cardul Visa Electron | Linkuri
Live info: Clasamente | Live scores | Cote comparate | Trend cote
Info: Tips&tricks | Analiza meci | Management bani | Handicap | Handicap asiatic | Betting exchange | Pariuri sigure | Dictionar

Liga Campionilor, Feminin, etapa a 2-a

Informatii si stiri despre handbal

Moderator: pariuri-online.ro

Mesajde Mekong » Dum Oct 09, 2011 11:51 am

Astazi se vor disputa ultimele 3 partide din runda a 2-a a grupelor Ligii Campionilor la hanbal feminin. Vineri s-a disputat prima partida a acestei runde in Arena Stozice din Ljubljana handbalistele de la Krim obtinand on victorie foarte importanta 31-25 in fata danezelor de la Viborg intr-o partida din cadrul grupei B. Slovenele au facut un meci senzational in aparare castigand practic meciul dupa primul sfert de ora, atunci cand tabela indica un neverosimil 10-0!! pentru acestea. Viborg a revenit in repriza secunda, a redus din diferenta insa n-a parut niciun moment capabila de a le fura victoria gazdelor. Cu toate acestea Viborg ramane intr-o pozitie foarte solida pentur calificarea in faza urmatoare dupa ce in prima runda a castigat 34-28 in fata campioanei Europei de sezonul trecut, Larvik. In celalalt meci al grupei trupa lui Breivang si Hammerseng avea mare nevoie de victorie in meciulcu cea mai slaba echipa a grupei, Podravka insa croatele au inceput mai bine, au preluat cunducerea 3-0 si s-au tinut scai de mult mai bine cotatele lor adversare pentru 40 de minute. Finalul de meci le-a apartinut norvegiencelor care au obtinut astfel o victorie mult mai lejera decat s-ar fi asteptat chiar si inaintea meciului la 12 goluri diferenta.
Mekong

Re: Liga Campionilor, Feminin, etapa a 2-a

Mesajde Mekong » Dum Oct 09, 2011 11:59 am

In grupa A ieri in Danemarca echipa FC Midtjylland a intalnit campioana Germaniei, trupa antreata de romanul Herbert Muller, Thuringen. Gazdele venau dupa victoria importanta din prima runda, 19-17 in Norvegia la Byasen si un nou succes astazi le-ar fi facilitat intr-o mare masura drumul catre faza urmatoare a competitiei. Thuringen insa avea la randu-i mare nevoie de victorie pentur ca deja suferise o infrangere 23-27 in prima partida in meciul cu favorita grupei, Buducnost. Meciul a fost unul asa cum ne-am asteptat, echilibrat si cu putine goluri marcate. Gazdele s-au impus in final cu 23-20 de la oaspete Engel marcand mai mult de jumtate din golurile echipei sale, 11. O alta partida foarte echilibrata am avut intre Hypo Viena si Randers, fosta echipa a lui Carmen Amariei. Randers a produs una dintre cele mai mari surprize in prima runda, invingand marea favorita de anul acesta la castigarea Ligii, Gyor de o maniera destul de categorica, 29-26 insa pentru a nu pierde avantajul luat dupa victoria de saptamana trecuita trebuia ca acel succes sa fie dublat de unul la Viena. Trupa lui Andras Nemeth, care poate fi usor considerata drept nationala Braziliei a facut un meci foarte bune si s-a aflat mult timp la conducere insa experienta net superioara a oaspetelor le-a oferit in finalul meciului lucuditatea necesara pentru a intoarce rezultatul si a castifa cu 29-28.
Mekong

Mesajde Mekong » Dum Oct 09, 2011 12:08 pm

Ultima partida de ieri le-a opus pe Itxaco din Spania, marea surpriza de anul trecut din Liga, si finalista a acestei competitii in sezonul recent incheiat. Adversara a fost Buxtehuder, echipa care a pus probleme serioase Oltchimmului acum o saptamana in Germania. Navarra a dovedit inca o data ca parcursul de anul trecut nu a fost un accident sau o simpla intamplare si ca in acest sezon se va numara iarasi printre protagoniste. Germancele au reusit sa tina aproape de adversarele sale doar cateva minute, Itxaco luand un avans considerabil inca de la pauza, 15-10. Repriza a doua a fost deasemenea la discretia formatiei din Tara Bascilor, scorul final indicand clar care a fost diferenta de valoare dintre aceste echipe, 32-21. Gratie acestui succes dar mai ales celui de saptamana trecuta de la Volgograd cred ca echipa spaniola devine favorita la castigarea grupei. In prima runda Navarra s-a impus la Volgograd in fata campioanei Rusiei si echipei Annei Kotchetova cu 27-25 si stim din sezoanele precedente cat de greu este sa castigi in Rusia. Oltchimul s-a chinuit destul de mult, poate prea mult cu una dintre cele mai slabe echipe de anul aceta din Liga, Buxtehuder castigand abia in ultimele minute 24-20
Mekong

Mesajde Mekong » Dum Oct 09, 2011 12:17 pm

Gyor - Metz

In prima partida de astazi se vor intalni la Gyor, echipa care este vazuta de mult drept marea favorita la castigarea Ligii in acest sezon si outsidera acestei grupe, campioana Frantei, Metz. Numai ca rezultatele din prima runda au contrazis calculele hartiei si in timp ce Gyor s-a intors cu coada intre picioare din Danemarca Metz a apus la respect pe Hypo Vena, cea mai galonata echipa din Liga invingand-ola 9 goluri. Antrenorul unguroaicelor Csaba Konkoly a subliniat in declaratiile premergatoare acestei partide importanta ca jocul colectiv sa il depaseasca pe cel individual in echipa sa. In meciul din Danemarca jocul elevelor sale a fost prea individulist, Lekic, Loke si Gorbicz iesind in evidenta din acest punct de vedere. De cealalta parte Metz a facdut o partida excelenta invingand 30-21 pe Viena in runda intai si in mod normal ar trebui sa se lupta pentru locul doi in grupa cu Randers. Problema frnacezilor este ca in meciul de la Gyor pe banca tehnica nu va lua loc Sebastien Gardillou, antrenorul acestora avand ceva probleme medicale. Diferenta de valoare dintre aceste echipe este destul de mare. Gyorul are o formatie plina de vedete insa sa cum s-a vazut si in meciul cu Randers nu intotdeauna este un avantaj acest lucru. Daca insa jocul lor colectiv va fi mai bun unguroaicele ar trebui sa castige usor la cel putin 6-7 goluri.
Mekong

Mesajde Mekong » Dum Oct 09, 2011 12:25 pm

Valcea - Dinamo Volgograd

Alchimistele lui Voinea intalneasc astazi un adversar foarte dificil care ar trebui sa ofere o replica pe masura desi cotele oferite de bookmakeri nu indica un meci foarte greu pentru ale noastre. Volgograd este campioana Rusiei, insa nu mia aduna asa cum o facea Zvezda Zvenigorod in urma cu cativa ani toata crema handbalului feminin rus, jucatoarele de valoare din aceasta tara fiind disipate intre mi multe cluburi ruse in acest moment. Cu atoate acestea Dinamo este o formatie puternica, mult o vedeau luptandu-se cu Itxako pentru locul 2 insa spanioloaicele si-au dovedit clasa si experienta in meciul din Rusia, obtinand o victorie foarte importanta. Ramane de vazut daca Oltchimul isi va respecta si ea statutul de favorita. Din pacate semnele nu sunt foarte bune, la Buxtehude echipa lui Voinea s-a chinuit serios cu o echipa destul de slabuta, cu care ieri Itxako a maturat pe jos . Deasemenea ne pune pe ganduri si jocul de la Cupa Mondiala din Danemarca, Oltchimul fiind sinonim cu nationala Romaniei. Vlacea ar trebui sa se califice din aceasta grupa insa nu o vad ajungand mai departe. Pare in primul rand o echipa cu un antrenor depasit care nu mai face fata cerintelor handbalului modern, cel nordic si asta am vazut cel mai bine in mecurile nationalei. Probabil ca vom castiga acest meci insa am mari rezerve cu privire la posibilitatea ca Oltchimul sa faca o performanta in acest sezon al Ligii.
Mekong

Mesajde Mekong » Dum Oct 09, 2011 12:38 pm

Buducnost - Byasen

Buducnost va primin Moraca Arena din Podgorica vizita celor de la Byasen Trondheim intr-o partida din cadrul grupei A. Muntenegrencele au inceput excelent castigand 27-23 in Germania pe terenul campioanei acestei tari, Thuringen. Nu este o grupa foarte dificila pentru noua echipa a Adrianei Tacalie doar Midtjylland putandu-le pune probleme adversarelor Oltchimului din sezonul trecut. Byasen a facut un meci slab in prima runda, pierzand acasa 17-19. Daca nici in aceasta partida nu va marge atacul este greu de crezut ca Ida Alstad se poate intoarce in Norvegia cu ceva din acesta deplasare. Linia de 9 metri a lui Buducnost este fenomenala cu Popovici si Bulatovic insa foarte periculoase dupa cum s-a vazut in meciul de la Thuringen sunt si extremele, foarte rapide, Ana Djokic si Dragana Cvijic. Problema muntenegrencelor este ca sunt destul de inconstante, de obicei in meciurile jucate in deplasare insa Byasen trebuie sa foloseasca stiinta handbalului nordic daca vrea sa obtina macar un punct din acesta confruntare care se anunta de foc pentru trupa lui Valery Putans. Cred ca acest meci este cel mai dezechilibrat al zilei, Buducnost va obtine fara indoiala victoria si nu ar trebui sa aibe mari probleme ina pune 8-10 goluri pentru adversara din Norvegia
Mekong

Înapoi la Handbal