Serviciul oferit de pariuri-online.ro are drept scop informarea publicului care doreste sa participe la pariuri sportive
Meniu principal: Home | De ce pariuri online? | Dechidere cont | Agentii recomandate | Cardul Visa Electron | Linkuri
Live info: Clasamente | Live scores | Cote comparate | Trend cote
Info: Tips&tricks | Analiza meci | Management bani | Handicap | Handicap asiatic | Betting exchange | Pariuri sigure | Dictionar

Turneul Campioanelor - Singapore - Finala

Discutii despre pariuri din tenis

Moderator: pariuri-online.ro

Turneul Campioanelor - Singapore - Finala

Mesajde Valy70s » Dum Oct 26, 2014 9:08 am

Simona Halep - Serena Williams

Pronostic: victorie Simona Halep, cota 2,65 Pinnacle Sports

Ziua de 26 octombrie este probabil cea mai importanta a acestui an pentru sportul Romanesc. Simona Halep s-a calificat in finala Turneului Campioanelor si o va intalni pe Serena Williams, nr 1 WTA. Casele de pariuri o dau pe jucatoarea americanca ca favorita, cota sa pentru victorie fiind in jur de 1,50. Este adevarat, Serena are mult mai multa experienta la acest nivel, este castigatoarea acestui turneu in 2012 si 2013, este o adevarata forta a naturii atunci cand se dezlantuie. Are de partea sa intaltimea si greutatea ( deci si forta loviturilor ). Simona are 168 centimetri si 60 de kg, Serena are 175 centimetri si 68 de kilograme. In intalnirile directe americanca conduce cu 3-1. Dar atuurile se sale se cam opresc aici.
Simona practica in aceasta saptamana cel mai bun tenis al sau, pe care nu l-am mai vazut niciodata pana acum. Si se vede determinarea pe chipul sau dupa fiecare minge jucata, dupa fiecare punct castigat. Simona are avantajul tineretii. Are 23 de ani abia impliniti, in timp ce adversara are cu 10 mai mult. Si orice s-ar spune, Serena este pe final de cariera. S-a vazut acest lucru in urma cu 5 zile, atunci cand cele doua jucatoare s-au intalnit in faza grupelor. Atunci Simona a facut spectacol, si-a plimbat adversara dintr-un colt al terenului in celalalt si a invins-o cu un categoric 6-0 6-2. Serena Williams nu a mai pierdut la o asemenea diferenta de cand avea 18 ani !!! Cel putin asa am gasit scris pe un site de sport.
Este clar ca meciul de astazi va fi diferit de cel din grupe. Asa cum spunea si Simona, este de asteptat ca Serena sa joace mult mai atenta. Insa diferenta in acel meci a fost neta in favoarea romancei. Va fi in stare Serena sa isi imbunatateasca jocul in mod vizibil in numai 5 zile. Sincer, nu cred. De aceea mizez pe victoria Simonei Halep in aceasta mare finala, o victorie a ei personala , dar si a tuturor romanilor. Hai SIMONA !!!
Valy70s

Înapoi la Tenis